Kova Burcu Genel Özellikleri Kova burcunın genel farklılıkları

Kova Burcu Genel Burç Yorumu :

Kova Burcu özellikleri

Kişisel Özellikler

Diğer burçlardan farklı olarak hayal dünyaları çok kuvvetlidir. Genel olarak sevecenlerdir ve konuştuğu insanları anlamaya çalışırlar. Hava grubunda olduklarından pozitiftirler. Kovaların yanında kendinizi epey mutlu hissedebilirsiniz. Değişime aç bir burçtur. Kendisini sürekli yenilemek isterler. Maddiyat onlar için çok önemli değildir.

Bir ilişkiye başlarken elde edilmesi zor gibi görünen kişiyi oynarlar. Mıknatıs gibi bir çekim etkileri vardır. Onları bir toplulukta hemen farkedersiniz. Cem Yılmaz'ın burç esprisinde yaptığı gibi dolduruşa gelmezler :).

Onların yüksek zekalarına ulaşmak ve duygusal bir paylaşımı sağlamak kolay değildir. Korkularından ve endişelerinden kurtuldukları anda hemen evlenirler. Fakat boşanmaktan da korkmazlar. O yarınların insanıdır. Bugünün ne olduğu onu ilgilendirmez. Sizi hiçbir konuda sorgulamayan bu insanın, sizden hesap sormak gibi bir derdi olmadığı için, sizin onu sorgulamanızı hayretle karşılayacaktır.

Fiziksel Özellikler

Orta veya uzun bir boy, iyi bir beden, sarı saçlar, koyu renk gözler en belirgin özellikleridir. Kova kadınlarının yüzleri çok güzeldir. Yaşlanıncaya kadar kendilerine bakarlar.

Aşk Hayatı

Kova erkeği: Aşk hayatlarında oldukça hareketlidir. Konuşma tarzları ve davranışlarıyla, karşı cinsi etkilemesini bilirler. Etrafı kadınlarla doludur. Kolay kolay ciddi beraberlik kurmazlar ve birden fazla partner ile birlikte olmaya yatkın kişilikleri vardır. Ancak, aşk hayatlarına olan saygıları üst seviyededir ve aşık olduklarında sadık kalmasını bilirler. Terazi burcu kadınıyla uyumlu birlikteliğe sahip olabilirler.

Kova Kadını: Duygusal olmamaları aşk hayatlarına da yansır. Aşk hayatlarında öncelikle zekalarını kullanırlar. Birçok erkeği bu şekilde etkilemeyi başarırlar. Tıpkı burcunun erkeği gibi aşık olduklarında durum değişir ve sadık kalmasını bilirler. Ancak, partnerini sahiplenmek ve kıskanmak ona göre değildir. Aşk hayatlarında güvene fazlasıyla değer verirler. Güvenmediği insana aşık olmaz. İkizler, Yay ve Oğlak burcu erkeğiyle uyumlu birlikteliğe sahip olabilir.