Balık Burcu Genel Özellikleri Balık burcunın genel farklılıkları

Balık Burcu Genel Burç Yorumu :

Balık Burcu özellikleri

Kişisel Özellikler

Bu burçta doğan kişilerin en önemli nitelikleri; Sabır, eli açıklık ve duyarlılıktır. Büyük bir inandırma yetenekleri vardır. Dürüst, vicdan sahibi, sadık ve uysaldırlar. Her çevreye kolayca uyabilirler. Genellikle hayal dünyasında yaşarlar. Yaşam görüşleri ciddi ama gerçekçi değildirler. Balık burcu, diğer burçlar arasında dış etkenlerden en çok etkilenen kişilerdir. Düş dünyasında, öylesine mutludur ki, bazen onun aptal olduğunu bile düşünebilirsiniz. Ama, zannettiğinizden daha akıllı ve kurnazdır.

Sinirli bir kişiliğe sahiptirler fakat bunu gizlemekte çok iyidirler. Hayat onun için ürkütücü ve korkunçtur..Balık burcu insanını dışarıdan gözlemleyenler; duygusal yapısının bir aşk acısına dayanamayacağını zannederler ve kötü haberi hemen vermek istemezler. Kırılgan görüntülerinin altında kuvvetli bir kişilik vardır. Göz yaşlarını kısa müddette kurutur ve mendillerini bir kenara atarak, yeni bir hayatın içinde kendini bulur. Onları avuntu edecek o kadar kişi bulunur ki; yeni bir aşk acısı kapısını çalıncaya kadar, hayatını istediği gibi yaşar. Duygusal kırıklıklar pes etmelerine yetmez ve bir sürü yarım kalmış aşkıyla beraber bir dolu anlatılacak hatıralarıyla hayatını bitirir.

Sezgileri güçlüdür. Derin duyguları yönetici gezegenlerinden kaynaklanır. Endişeli olmaları, olumsuz genel özellikleri arasındadır. Bu durum zaman zaman karamsarlığa kadar gidebilir. Konforlu ve lüks yaşamaktan hoşlanırlar. Giyim konusunda iyi olduklarını ve marka kıyafetleri tercih ettiklerini söylemek gerekir. Sağlık konusunda pek sıkıntı yaşamazlar.

Fiziksel Özellikler

Balık etinde olup kol ve bacakları kısadır. Soluk tenli, açık kahverengi gözlü, uykulu gibi mahmur gözleri vardır. Kilo almaya meyillidirler. Yaşı ilerlediği vakit alın açılır ve şakaklardan beyazlamaya başlar.

Aşk Hayatı

Balık erkeği: Mevzubahis aşk hayatları olduğunda, Balık burcu erkekleri biraz mahcup ve çekingen olabilir. Hal böyle olunca istedikleri birlikteliği ele geçirme bahtları oldukça düşüktür. Uzun yıllar bekar olan Balık burcu erkeğine sıkça rastlanır. Aslında Balık burcu erkeğinin çapkın bir kişiliğe sahip olduğunu belirtebiliriz. Çekici ve güzel kadınlar her zaman alakalarını çeker. Aşk hayatlarında romantik ve duygusal davranışlar sergiler. Koç ve Kova kadınıyla uyumlu birliktelik kurabilir, son derece iyi anlaşabilirler.

Balık Kadını: Aşk hayatındaki duygularını daimi olarak değişim gösterir. Balık kadınıyla beraber olmak isteyen erkek bir hayli sıkıntıyla yüzleşebilir. Son derece duygusal bir yapıya sahiptirler. Kendilerini her zaman sevecek, el üstünde tutacak ve hiç yalnız bırakmayacak bir partner isterler. Aşık olduklarında son derece kıskanç olurlar. Boğa, Akrep ve Oğlak burcu erkeğiyle uyumlu birlikteliğe sahip olabilir.