Koç Burcu Genel Özellikleri Koç burcunın genel farklılıkları

Koç Burcu Genel Burç Yorumu :

Koç Burcu özellikleri

Kişisel Özellikler

Koç burcu, Burçlar kuşağının başlangıç burcudur. Son derece hareketli ve enerji dolu oluşları ile bilinirler. Egoları çok fazla gelişmiştir. BEN, onların aynası olmuştur adeta. Çok pratiktirler. Olaylar karşısında coşkularını gizlemezler. Yaşam yolunda canlılıklarını ve atılganlıklarını yitirmeden heyecanla ilerlerler. Merak ettikleri konularda olabildiğince yaratıcılardır. Amaçları doğrultusunda ilerlerken, kendilerini eylemleri ile kanıtlamak isterler. Eğer Koç'lar girişimde bulunacakları zaman izleyecekleri rotayı ayrıntıları ile planlarsa, enerjik yapılarının da yardımı ile daha da üretken olabilirler. Bencilliklerinden kaynaklanan sabırsızlıkları ve söz dinlemez yaratılışları yüzünden zaman zaman güç durumlara düştükleri de olur. Böyle anlarda başladıkları işlerini sonuçlandırmadan bırakırlar. Konuşmaları abartılıdır, bazen gerçekleri değiştirerek anlatırlar. Kavrama yetenekleri fazla olan Koç'lar yaşam sahnesinin başrolünde olmayı tercih ederler. Aşırı kıskanç ve bağımsızlıklarına düşkün olurlar.

Kırılırlarsa, en sevdiği oyuncağı elinden alınmışçasına size küser. Bir çocuk kalbine sahiptir. Ona yapılacak en büyük hata, ihmal edilmesidir. Araya mesafe koyarsanız, ilgisini çekecek başka şeylere yönelir.

Fiziksel Özellikler

Fiziksel olarak, uzun yüzlü, uzun boyunludurlar. Kolları ve bacakları güçlüdür. Esmer, kıvırcık saçları vardır. Bakışları delici ve keskindir. Sağlıklı bir ciltleri vardır.

Spora meraklı yapılarından dolayı, onlara spor salonlarında sıkça rastlayabilirsiniz. Güzel dişleri olan Koçlar; gözlerini kaçırmadan gülümsemesiyle, çevrelerini etkisi altına alırlar.

Aşk Hayatı

Keyifleri için para harcamaktan hiç çekinmeyen Koç burcu erkeği, partnerinin de aynı düşüncede olmasını ister. Birlikte olacağı kadın akıllı olmalı, giyimlerine özen göstermeli ve şık olmalıdır. Gösterişli olmayı seven kadınlardan hoşlanır. Aşk, hayatlarında büyük bir yer kaplar. Birlikteliklerinde mantıklı değil duygusal düşünür. Evlilik hayatlarında, kadınının hayatlarını ona adamasını ister. İlişkilerinde kalp kırıklığı yaşasa da kendilerini toplamasını iyi bilirler.